Кримський заповідник відзначить 100-річчя в якості дачі Путіна?

2 Лютого 2015 23:15
Фото: ukrmap.su

Фото: ukrmap.su

Кримський природний заповідник переданий до Федеральної бюджетної установи «Комплекс Крим», що входить до складу управління справами президента РФ. Екологи дізнались про це від інформагентства «Криминформ». Подія відбулась ще у жовтні, проте офіційна інформація з’явилась лише в другій половині січня.

– Перетворення заповідника на державне господарство для елітних полювань – це повернення до радянських реалій, відновлення спецсафарі, для створення якого 57 років тому ліквідували заповідник, – коментує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Як повідомлялося раніше, після анексії Криму, самопроголошена кримська влада відмовилась передавати кримські заповідні території в підпорядкування Мінприроди Росії, наголошуючи, що планує їх інвентаризацію та перегляд їх списку. В першу чергу, пролунали наміри ліквідації найцінніших заповідних територій – Опукського, Казантипського та Карадазького заповідників.

Довідка

Кримський заповідник є фактично першим заповідником на території України. Вперше він створений Кримським буржуазно-демократичним урядом у березні 1918 р., мав назву «Кримський національний». Після запровадження в Криму радянської влади, в 1923 році повторно створений як Кримський державний заповідник. Проте в 1957 році заповідник реорганізували в Кримське державне заповідне-мисливське господарство для приватних полювань Хрущова й Брєжнєва та прийому іноземних гостей. Статус заповідника територія відновила лише у 1991 році.

prostir.museum

Ви дещо не врахували