Мінкульт придумав, як повернути “скіфське золото” Україні

27 Січня 2015 22:52
Фото: gazeta.ua

Фото: gazeta.ua

Міністерство культури підпорядкувало колекцію “скіфського золота”, яка перебуває в Нідерландах, Національному музею історії України, повідомляє ВВС Україна.

Це зробили, аби посилити позицію України у суді з кримськими музеями щодо колекції скіфських коштовностей, яка експонувалася в музеї Алларда Пірсона в Нідерландах.

“Міністерство культури знайшло спосіб повернути “скіфське золото” в Україну з амстердамського археологічного музею, на яке зазіхає Путін – визначило основним зберігачем усіх музейних предметів, які зараз перебувають у нідерландському музеї, Національний музей історії України”, – повідомив член парламенту 7 скликання Олександр Бригинець, посилаючись на лист міністерства культури.

Цю інформацію ВВС Україна підтвердили в міністерстві культури.

У мінкульті вказують, що кримські музеї вимагають повернути їм колекцію скіфських коштовностей, яка експонувалася в музеї Алларда Пірсона при амстердамському університеті в рамках виставки “Крим: золото і секрети Чорного моря” з лютого по серпень 2014 року.

Колекцію сформовали з експонатів п’яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, а чотири – у Криму.

Після закінчення виставки 31 серпня 2014 року музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду, адже кримські музеї вимагають повернути коштовності у анексований Росією Крим.

Київську частину колекції вже повернули до музею історичних коштовностей на території “Києво-Печерської Лаври”.

21 січня в амстердамському суді відбулася перша формальна зустріч у рамках суду щодо долі колекції.

Амстердамський суд спершу має вирішити питання про долучення держави Україна як сторони у справі.

У побуті колекцію називають “скіфським золотом”, але більшу її частину складають керамічні та дерев’яні вироби.

kreschatic.kiev.ua

Ви дещо не врахували