Нардеп “докопався” до Софіївки

2 Лютого 2015 23:10

СофіївкаУ непростій ситуації опинився Національний дендропарк “Софіївка”. Як нам стало відомо, на керівництво парку заповзявся народний депутат Антон Яценко. Переобраний по уманському 200-ому округу мажоритарник закидає адміністрацію запитами, в яких вимагає подати йому всю фінансово-господарську звітність по діяльності дендропарку за останні п’ять років.

Крім того, Яценко залучив до цього і Академію наук, якій підпорядкований уманський дендропарк. Наскаржився туди і тепер листи-перевірки приходять ще й із цієї інстанції.

А почалося все з того, що помічниця нардепа попрохала покатати дітей із школи-інтернату на конях по “Софіївці”. Директор мав необережність відмовитися, аргументувавши, що без проблем допоміг би, якби дирекція інтернату звернулася до нього безпосередньо, а не до нардепа. Тим більше, що фінансовий стан парку зараз не найкращий – парк має боргів 280 тисяч за електроенергію, газ.

Зрештою, дітей покатали, гроші заплатили в бухгалтерію. Але на цьому історія не закінчилася. Бонуси на “Софіївці” заробити не вдалося і тому Яценко, користуючись своїми повноваженнями, почав закидати керівництво парку різними запитами. У них нардеп вимагає надати копії документів, завірених печатками, про: обгрунтування встановленої вартості вхідних квитків у “Софіївку” для дорослих і дітей, до музею парку, до акванарію, екскурсійного обслуговування, річний план закупівель на 2010-2015 роки, кошториси, фінансові плани, плани асигнувань, план використання бюджетних державних коштів, розпорядчі документи про склад комітету із конкурсних торгів та положення (2010-2015 р.р), матеріали щодо організації та проведення процедур закупівель (2010-2015), оголошення про проведення відкритих торгів… Загалом усю документацію, що стосується організаційної та фінансово-господарської діяльності дендропарку “Софіївка”.

Крім того, Яценко написав звернення про перевірку вартості вхідних квитків на Кабінет Міністрів, яка спрямувала його на Академію наук. Тепер “Софіївку” перевірятимуть і звідти.

Адміністративні працівники парку останні тижні тільки й роблять, що готують відповіді на запити скупульозного Яценка, бо, звісно, відповіді є досить розлогими. Скажімо, тисячу сторінок друкованого тексту зайняла підготовлена відповідь лишень на пункт про тендери за 2014 рік. А ця тема є дуже близькою Яценкові, зважаючи на його певні таланти в тендерних закупівлях.

Таким чином, замість того, щоб займатися законотворчою діяльністю в парламенті, Яценко і сам не працює, і людям працювати не дає.

Звичайно, все це не може не позначитися на моральному стані працівників. Люди знервовані і відчуваються себе так, наче повертаються найгірші часи “канцелярського терору” часів Януковича, коли різноманітні перевіряючі інстанції не давали підприємствам нормально працювати. Загалом, якщо у народного депутата є якісь сумніви і підозри щодо фінансової діяльності “Софіївки”, чому б йому не звернутися з цим до податкової?

Свою думку з приводу ситуації, що склалася, висловив депутат Черкаської облради Володимир Гресь: “Багато хто хоче використати і “Софіївку”, і Канів, і Чигирин у своїх вузькопартійних інтересах. Що стосується керівника дендропарку, то Іван Семенович Косенко – знана і шанована людина не тільки на Черкащині, Україні, а й за її межами. А очолюваний ним ось уже 35 років дендропарк – справді перлина садово-паркової культури України. У 2010 році Косенко був довіреною особою Юлії Володимирівни Тимошенко і тоді навіть Сергій Тулуб не зміг його “збити”, бо вся громада стала на захист Івана Семеновича. Зараз, при цій владі, депутати не дадуть використовувати парк “Софіївка” у своїх інтересах”.

ck.ridna.ua

Ви дещо не врахували