Розпочався судовий процес у справі про повернення до України скіфського золота

25 Січня 2015 22:39
Фото: pic.com.ua

Фото: pic.com.ua

21 січня 2015 р. в амстердамському суді відбулася перша формальна зустріч у рамках судового процесу, який музеї тимчасово окупованого Криму, котрі незаконно і всупереч міжнародному праву визнали юрисдикцію Російської Федерації, розпочали проти Амстердамського університету.

Кримські музеї вимагають повернути їм колекцію скіфських коштовностей, яка експонувалася в музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті в рамках виставки «Крим: золото і секрети Чорного моря» з лютого по вересень 2014 року.

Офіційна позиція України – експонати не можуть бути повернені на окуповану територію, яка тимчасово не знаходиться під українським контролем, їх треба передати безпосередньо державі Україна.

Зустріч у суді 21 січня 2015 р. мала процедурний характер. Амстердамський суд має вирішити питання про долучення держави Україна як сторони у справі.

Справі повернення в Україну скіфського золота Міністерство культури приділяє особливу увагу. Створено міжвідомчу робочу групу, до складу якої входять представники Міністерства культури, Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ.

Довідково

Виставка «Крим: золото і секрети Чорного моря» була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університету на початку лютого 2014 року. Її було сформовано з колекцій п’яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири – у Криму. Після закінчення виставки 31 серпня 2014 року музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду. Київську частину колекції вже повернуто до Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської Лаври.

prostir.museum

Ви дещо не врахували