“Софія Київська”: нас несправедливо цькують за упалу стіну

17 Січня 2015 12:44

СофіяСтіна впала сама, не мала цінності, а звинувачення щодо нас – це реваншизм колишнього керівництва. Так теперішні очільники заповідника “Софія Київська” реагують на зауваження і перевірки з боку Міністерства культури. Докладно про це йдеться в офіційній заяві, розміщеній на сайті заповідника.

В центрі уваги господарська стіна, яка в жовтні 2014 року упала зі сторони вулиці Стрілецької на внутрішню територію Софії. З того часу заповідник не має спокою.

У Софії кажуть, що падіння сталося через незадовільну кладку стіни, яка зведена лише в 2-й половині 20 століття, і через те, що раніше, за попереднього керівництва знесли оранжерею, яка підпирала цю стіну. А сама стіна не перебувала на балансі заповідника і не входила до переліку об’єктів культурної спадщини.

У своїй заяві Заповідник неодноразово згадує і ставить під сумнів компетентність так званої “групи громадських діячів”, які “цькують колектив” і здійснюють “агресивну інформаційну кампанію” щодо заповідника. Зокрема й лунають погрози відкриття карних справ і звільнення керівництва.

Керівництво “Софії Київської” зазначає, що на засідання Робочої групи, ініційованої Мінкультом, їх не запрошували, аудит заповідника в кінці року суперечить закону про бюджет, а перевірку ініціювала громадська організація, яка була зареєстрована лише в липні 2014 року і нічим особливим не відзначилася. Тому, “Софія” просить керівництво держави їх захистити.

Рідна країнаn.sophiakievska.org

Ви дещо не врахували