В РФ з’явився закон про спрощену реєстрацію пам’яток Криму

29 Січня 2015 22:56
Фото: ua-travelling.com

Фото: ua-travelling.com

Як повідомляє ТАРС, «відразу після вступу закону в силу всі кримські пам’ятники повинні бути протягом року віднесені урядом до об’єктів культурної спадщини федерального, регіонального чи місцевого значення. Після цього вони будуть зареєстровані в Єдиному держреєстрі об’єктів культурної спадщини народів РФ. При цьому для включення до реєстру не потрібна державна історико-культурна експертиза».

Також закон регулює умови обліку, комплектування та зберігання музейних фондів, питання звань та відомчих нагород, які також передадуть РФ.

Реакції Мінкульту України на цей законопроект наразі немає.

Нагадаємо, що депутати державної ради Криму 8 серпня 2014 року ухвалили закон, який присвоює об’єктам культурної спадщини Криму статус національного надбання Російської Федерації. Проте у з’язку із судовою справою щодо скіфського золота влада анексованого півострову прийняла рішення не перереєстровувати за російським законодавством музеї, експонати з яких зараз перебувають у Нідерландах. Як заявив самопроголошений прем’єр-міністр Криму Сергій Аксьонов, це дозволить спростити юридичні процедури щодо повернення скіфського золота в Крим. Перше судове слухання у цій справі розпочалося 21 січня.

Зауважимо, що комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО запевнив, що доля об’єктів культурної спадщини Криму обговорюватиметься виключно за участі України, адже згідно до резолюції ООН Крим є територію України.

zaxid.net

Ви дещо не врахували