ICTV показали скорочену версію фільму про мальовниче містечко Хуст. ВІДЕО

13 Вересня 2017 09:22

8 вересня о 8:00 у програмі “Ранок у великому місті” на каналі ICTV показали фрагменти щойно відзнятого фільму про місто Хуст, одного з переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка».

В місті є краєзнавчий музей, в якому вибагливий та допитливий турист знайде для себе цікаву та унікальну інформацію про події, які відбувалися в місті в різні епохи його існування.

Також вражає своїми скарбами міська картинна галерея. Її працівники зазначають, що сьогодні основною метою роботи галереї є формування власної мистецької колекції та залучення до співпраці молодих талановитих художників.

 

Головною перлиною історичного Хусту є його замок, який знаходиться на мальовничій горі. Більшість істориків зв’язують будівництво Хустської фортеці з королем Ласло І (1077—1095) — Ладиславом Святим, а саме з тим часами, коли він почав посувати межі Мадярської держави на північний схід – у Карпатські гори, і Хустський замок був побудований якраз для позначення межі Мадярської держави та її захисту, а також для приборкання переможених русичів.

Перші згадки про початок будівництва замку належать до 1090 року, а закінчення будівницва позначають 1191 роком, оскільки серед руїн знайдено камінь саме з таким написом.

dzerkalo-zakarpattya.com

 dzerkalo-zakarpattya.com

Єлизаветинський костел ХІІІ століття в готичному стилі милує око і до сьогодні. Храм побудований з каменю. Нагадує він нам фортецю: вузькі вікна-бійниці, могутні кам’яні мури навколо храму з двома брамами. Крізь віконні отвори добре видно товщину мурів. Стоїть храм на невеликому підвищенні, повністю домінуючи над одноповерховими будівлями. Нещодавно під час реставрації костелу Святої Єлизавети зняли внутрішню побілку і відкрили давні готичні фрески із зображенням святих Іштвана, Ласла і герцога Імре, що раніше прикрашали стіни храму. На лоджії храму стоїть давній орган.

prozak.info

 prozak.info

Не менш цікавою є і Римо-католицька церква Святої Анни (1802 р.).

dzv

 mistaua.com

Вабить туристів також «Чеське містечко» — це історичний район, побудований чехами у 30-х роках минулого сторіччя, або празький квартал. Тут, між стареньких, але все ще величних дво-триповерхових будиночків ніби відкривається міжчасовий коридор і дихає в очі минуле…

ua.igotoworld.com

Ви дещо не врахували