Історичне містечко Хуст приймає гостей

11 Вересня 2016 07:10

Цього тижня ініціатор акції «7 чудес України: історичні міста та містечка»  Микола Томенко разом з представниками ЗМІ за підтримки міського голови Володимира Кащука відвідали містечко Хуст, що на Закарпатті.

Початком презентації став краєзнавчий музей, в якому вибагливий та допитливий турист знайде для себе цікаву та унікальну інформацію про події, які відбувалися в місті в різні епохи його існування.

26520_800x600_hust

Також вразила своїми скарбами міська картинна галерея. Її працівники зазначають, що сьогодні основною метою роботи галереї є формування власної мистецької колекції та залучення до співпраці молодих талановитих художників.

carpathianroad.com

 carpathianroad.com

Головною перлиною історичного Хусту є його замок, який знаходиться на мальовничій горі. Більшість істориків зв’язують будівництво Хустської фортеці з королем Ласло І (1077—1095) — Ладиславом Святим, а саме з тим часами, коли він почав посувати межі Мадярської держави на північний схід – у Карпатські гори, і Хустський замок був побудований якраз для позначення межі Мадярської держави та її захисту, а також для приборкання переможених русичів.

Перші згадки про початок будівництва замку належать до 1090 року, а закінчення будівницва позначають 1191 роком, оскільки серед руїн знайдено камінь саме з таким написом.

dzerkalo-zakarpattya.com

 dzerkalo-zakarpattya.com

Єлизаветинський костел ХІІІ століття в готичному стилі милує око і до сьогодні. Храм побудований з каменю. Нагадує він нам фортецю: вузькі вікна-бійниці, могутні кам’яні мури навколо храму з двома брамами. Крізь віконні отвори добре видно товщину мурів. Стоїть храм на невеликому підвищенні, повністю домінуючи над одноповерховими будівлями. Нещодавно під час реставрації костелу Святої Єлизавети зняли внутрішню побілку і відкрили давні готичні фрески із зображенням святих Іштвана, Ласла і герцога Імре, що раніше прикрашали стіни храму. На лоджії храму стоїть давній орган.

prozak.info

 prozak.info

Вабить туристів також «Чеське містечко» — це історичний район, побудований чехами у 30-х роках минулого сторіччя, або празький квартал. Тут, між стареньких, але все ще величних дво-триповерхових будиночків ніби відкривається міжчасовий коридор і дихає в очі минуле…

ua.igotoworld.com

 ua.igotoworld.com

Нагадаємо, що Хуст (Закарпаття) увійшло до 21 фіналіста акції “7 чудес України: історичні міста та містечка” і тримається в лідерах. Це мальовничий куточок, розташований у долині Карпат, омитий ріками Тиса, Ріка та Хустець. Центральна частина міста – чудова, оповита Замковою горою, архітектурними будівлями та красою Карпат. Тут витає дух історії, тут завжди привітні люди. Хуст є лідером серед переможців, за нього віддали свої голоси більше 8 тисяч людей.

За матеріалами: Kolyba, Хустська міська радаЧасЗакарпаття.

Ви дещо не врахували